Squid User Access Report
Period: 01 Oct 2016—15 Oct 2016
User: 192.168.13.28
Sort: bytes, reverse
User report
ACCESSED SITECONNECTBYTES%BYTESIN-CACHE-OUTELAPSED TIMEMILLISEC%TIME
Tarmdl.adobe.com457192.65M68.28%0.00%100.00%00:06:54414.1770.65%
Tclienttemplates.content.office.net5723.99M8.50%1.80%98.20%00:11:05665.2921.05%
Tr7---sn-hvaquxaxjvh-3p8e.gvt1.com259.11M3.23%0.00%100.00%00:00:1717.5550.03%
Twww.railway.md697.74M2.75%74.20%25.80%00:00:1010.3970.02%
Tsafebrowsing-cache.google.com:44387.31M2.59%100.00%0.00%00:25:111.511.0742.37%
Tweb.micb.md:4431367.17M2.54%100.00%0.00%01:53:486.828.30510.73%
Tintoxic.org794.71M1.67%0.00%100.00%00:01:0363.5120.10%
Twww.google.com:443793.40M1.21%100.00%0.00%01:11:194.279.6616.73%
Tchrome.adtidy.org:44362.77M0.98%100.00%0.00%00:11:44704.5751.11%
Tblogss-stars.org562.16M0.77%5.62%94.38%00:00:5858.9370.09%
Tssl.gstatic.com:443621.99M0.71%100.00%0.00%01:24:535.093.8768.01%
Tcdn.jivosite.com61.27M0.45%0.00%100.00%00:00:011.9020.00%
Tr1---sn-hvaquxaxjvh-3p8e.gvt1.com111.25M0.44%0.00%100.00%00:00:002480.00%
Twww.facebook.com:44371.20M0.43%100.00%0.00%00:09:50590.0240.93%
Tclient.micb.md:4431201.04M0.37%100.00%0.00%00:04:37277.1860.44%
Tecology.md72952.09K0.34%7.22%92.78%00:00:1414.1510.02%
Twww.moldovenii.md52723.77K0.26%65.48%34.52%00:00:1111.6060.02%
Tdownload.cdn.mozilla.net2601.47K0.21%0.00%100.00%00:00:009920.00%
Ts.ytimg.com:4431526.03K0.19%100.00%0.00%00:04:00240.9720.38%
Tnexus.officeapps.live.com:44387522.97K0.19%100.00%0.00%02:14:538.093.45112.72%
Tlechimrebenka.ru75492.89K0.17%0.00%100.00%00:00:066.1050.01%
Twww.gstatic.com:44320473.12K0.17%100.00%0.00%00:39:142.354.9253.70%
Ttranslate.google.md:4435469.83K0.17%100.00%0.00%00:06:53413.4100.65%
Tvk.com19464.08K0.16%0.36%99.64%00:00:022.0400.00%
Tapis.google.com:4433449.35K0.16%100.00%0.00%00:06:46406.5930.64%
Tstatic.hypercomments.com6390.65K0.14%32.12%67.88%00:00:004220.00%
Ts1.gismeteo.md:44340387.58K0.14%100.00%0.00%00:03:55235.8980.37%
Tmedia.moldovenii.md3338.77K0.12%77.64%22.36%00:00:001530.00%
Twww.gismeteo.md:44332335.13K0.12%100.00%0.00%00:02:28148.7480.23%
Twww.gstatic.com5315.56K0.11%100.00%0.00%00:00:00290.00%
Tcystis.ru19290.31K0.10%0.00%100.00%00:00:022.9120.00%
Ts4.gismeteo.md:44322270.59K0.10%100.00%0.00%00:02:59179.2900.28%
Tclient.tirexpetrol.com11249.27K0.09%0.00%100.00%00:00:004470.00%
Ta.disquscdn.com16246.81K0.09%96.09%3.91%00:00:005070.00%
Tclients4.google.com:44318215.94K0.08%100.00%0.00%00:51:333.093.4954.86%
Tui.ff.avast.com11208.81K0.07%0.00%100.00%00:00:011.8220.00%
Tarmmf.adobe.com:4434208.05K0.07%100.00%0.00%00:10:52652.8031.03%
Tmc.yandex.ru:44321206.26K0.07%100.00%0.00%00:25:231.523.6192.39%
Tsafebrowsing.google.com:44316187.80K0.07%100.00%0.00%00:54:163.256.6625.12%
Tst7.gismeteo.ru:44310185.17K0.07%100.00%0.00%00:02:32152.7120.24%
Tst8.gismeteo.ru:4437166.31K0.06%100.00%0.00%00:01:49109.0110.17%
Ts7.addthis.com4166.11K0.06%100.00%0.00%00:00:002250.00%
Tscontent.fotp1-1.fna.fbcdn.net:44315151.19K0.05%100.00%0.00%00:11:19679.2491.07%
Tvk.com:4433138.55K0.05%100.00%0.00%00:06:08368.7790.58%
Tconnect.facebook.net:4432123.25K0.04%100.00%0.00%00:01:1171.5720.11%
Tiecvlist.microsoft.com:44311118.34K0.04%100.00%0.00%00:07:31451.7690.71%
Ttools.google.com:44318103.50K0.04%100.00%0.00%00:02:06126.8700.20%
Tuib.ff.avast.com:4432199.26K0.04%100.00%0.00%00:25:141.514.7452.38%
Tst5.gismeteo.ru:4431598.68K0.03%100.00%0.00%00:02:32152.3350.24%
Ts7.gismeteo.md:4432697.58K0.03%100.00%0.00%00:05:00300.5640.47%
Tst4.gismeteo.ru:4431396.27K0.03%100.00%0.00%00:01:40100.0910.16%
Timg.gomlab.com194.22K0.03%0.00%100.00%00:00:005630.00%
Turs.microsoft.com:4431177.31K0.03%100.00%0.00%00:00:044.9040.01%
Tmedia1.noi.md3274.75K0.03%87.48%12.52%00:00:001120.00%
Tuserapi.com172.99K0.03%0.00%100.00%00:00:003740.00%
Ts6.gismeteo.md:4431270.88K0.03%100.00%0.00%00:01:3898.5360.15%
Toffice15client.microsoft.com:443970.64K0.03%100.00%0.00%00:09:18558.0800.88%
Ttranslate.googleapis.com:4431269.03K0.02%100.00%0.00%00:36:592.219.8103.49%
Tajax.googleapis.com267.60K0.02%0.00%100.00%00:00:011.9310.00%
Tajax.googleapis.com:443167.16K0.02%100.00%0.00%00:04:00240.1480.38%
Ts8.gismeteo.md:4431663.71K0.02%100.00%0.00%00:03:17197.7120.31%
Tssl.google-analytics.com:4431063.39K0.02%100.00%0.00%00:34:442.084.1003.28%
Tcounter.yadro.ru:4432862.16K0.02%100.00%0.00%00:04:05245.3500.39%
Ttizierlady.ru861.85K0.02%0.00%100.00%00:00:011.5830.00%
Taccounts.google.com:443261.83K0.02%100.00%0.00%00:05:26326.3630.51%
Tpp.vk.me:4431161.14K0.02%100.00%0.00%00:13:07787.9531.24%
Tnormandy.cdn.mozilla.net:443160.16K0.02%100.00%0.00%00:00:1616.8230.03%
Ti.mycdn.me:4431659.34K0.02%100.00%0.00%00:06:35395.0460.62%
Twww.google-analytics.com:443859.20K0.02%100.00%0.00%00:14:32872.4561.37%
Tst6.gismeteo.ru:443758.93K0.02%100.00%0.00%00:00:5555.0770.09%
Twww.bing.com1158.44K0.02%0.00%100.00%00:00:011.2600.00%
Ts3.gismeteo.md:4431758.34K0.02%100.00%0.00%00:01:1676.6370.12%
Tshare.pluso.ru757.92K0.02%0.42%99.58%00:00:004970.00%
Tclients2.google.com:4431055.61K0.02%100.00%0.00%00:23:451.425.5572.24%
Tclients1.google.com:443855.60K0.02%100.00%0.00%00:11:25685.1351.08%
Tctldl.windowsupdate.com1154.88K0.02%0.00%100.00%00:00:001710.00%
Tyastatic.net:443251.72K0.02%100.00%0.00%00:00:3030.7770.05%
Tid.google.com:4431149.28K0.02%100.00%0.00%00:16:23983.5771.55%
Tacroipm.adobe.com1849.09K0.02%0.00%100.00%00:00:003460.00%
Todc.officeapps.live.com:443247.28K0.02%100.00%0.00%00:01:3595.7950.15%
Ts2.gismeteo.md:4431847.20K0.02%100.00%0.00%00:01:52112.2970.18%
Tsupport.content.office.microsoft.com:443846.86K0.02%100.00%0.00%00:06:22382.7960.60%
Tsupport.content.office.microsoft.com246.48K0.02%0.00%100.00%00:00:004760.00%
Tfonts.gstatic.com:4431046.27K0.02%100.00%0.00%00:12:08728.6331.15%
Tplatform.twitter.com244.59K0.02%25.14%74.86%00:00:001630.00%
Tyastatic.net140.97K0.01%0.00%100.00%00:00:0030.00%
Tredirector.gvt1.com2640.94K0.01%0.00%100.00%00:00:011.4420.00%
Tcrl.microsoft.com13239.44K0.01%7.52%92.48%00:00:002470.00%
Twww.gismeteo.ru:443237.45K0.01%100.00%0.00%00:01:3797.7500.15%
Tid.google.md:443834.34K0.01%100.00%0.00%00:04:16256.1510.40%
Ts5.gismeteo.md:4431234.25K0.01%100.00%0.00%00:01:2787.3770.14%
Tcounter.yadro.ru632.05K0.01%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tsnippets.cdn.mozilla.net:443128.93K0.01%100.00%0.00%00:00:2020.4860.03%
T217.12.112.86:210361228.80K0.01%0.00%100.00%00:00:001990.00%
Tmoldovenii.md925.40K0.01%100.00%0.00%00:00:00210.00%
Tsite.yandex.net:443224.68K0.01%100.00%0.00%00:00:3030.9330.05%
Tcsi.gstatic.com:443424.63K0.01%100.00%0.00%00:06:46406.1760.64%
Twww.armoniainesterni.it123.93K0.01%100.00%0.00%00:00:00720.00%
Tieonline.microsoft.com:443123.66K0.01%100.00%0.00%00:00:2121.4510.03%
Tcdn.nousdmp.com:443422.91K0.01%100.00%0.00%00:02:06126.8420.20%
Tlechimrebenka.disqus.com222.41K0.01%0.00%100.00%00:00:002370.00%
Ttemplateservice.office.com220.38K0.01%0.00%100.00%00:00:004440.00%
Tfonts.googleapis.com:443420.14K0.01%100.00%0.00%00:09:19559.1170.88%
Tst.mycdn.me:443419.29K0.01%100.00%0.00%00:01:1272.3370.11%
Tsite.yandex.net118.79K0.01%100.00%0.00%00:00:0020.00%
Twww.youtube.com:443117.91K0.01%100.00%0.00%00:04:00240.1520.38%
Tstatic.criteo.net:443217.49K0.01%100.00%0.00%00:00:2424.3760.04%
Tconnect.ok.ru:443517.03K0.01%100.00%0.00%00:00:1818.3270.03%
Twww.google-analytics.com216.92K0.01%97.22%2.78%00:00:00560.00%
Troaming.officeapps.live.com:443216.75K0.01%100.00%0.00%00:00:033.0690.00%
Twww.noi.md816.51K0.01%58.29%41.71%00:00:002440.00%
T0.gravatar.com1616.50K0.01%0.00%100.00%00:00:011.3400.00%
Tfonts.gstatic.com116.06K0.01%0.00%100.00%00:00:0040.00%
Ti512.mycdn.me:443515.17K0.01%100.00%0.00%00:01:0767.0530.11%
Ti500.mycdn.me:443515.17K0.01%100.00%0.00%00:01:0666.8880.11%
Tcdn.syndication.twimg.com:443415.08K0.01%100.00%0.00%00:00:2929.1570.05%
Tplatform.twitter.com:443114.35K0.01%100.00%0.00%00:02:33153.8190.24%
Twww.viza.md214.06K0.00%0.00%100.00%00:00:00230.00%
Tplayer.gomlab.com313.20K0.00%0.00%100.00%00:00:008860.00%
T1.gravatar.com1212.37K0.00%0.00%100.00%00:00:011.0470.00%
Ti504.mycdn.me:443412.13K0.00%100.00%0.00%00:00:4646.5600.07%
Tdisqus.com:443111.84K0.00%100.00%0.00%00:05:42342.2710.54%
Tcode.jivosite.com210.74K0.00%0.00%100.00%00:00:004480.00%
Tocsp.verisign.com510.54K0.00%38.78%61.22%00:00:003370.00%
Tself-repair.mozilla.org:443210.06K0.00%100.00%0.00%00:00:3131.9250.05%
Trtax.criteo.com:44329.55K0.00%100.00%0.00%00:00:007430.00%
Tservice-updates.adobe.com:44329.50K0.00%100.00%0.00%00:02:29149.7630.24%
Ts2.gismeteo.ua:44329.28K0.00%100.00%0.00%00:00:011.8590.00%
Tocsp.digicert.com108.87K0.00%20.20%79.80%00:00:007720.00%
Tpeoplegraph.firstpartyapps.oaspapps.com:44318.87K0.00%100.00%0.00%00:01:56116.4490.18%
Texcelbingmap.firstpartyapps.oaspapps.com:44318.58K0.00%100.00%0.00%00:01:58118.8110.19%
Tcse.google.com:44328.34K0.00%100.00%0.00%00:02:45165.6180.26%
Tt.insigit.com68.27K0.00%0.00%100.00%00:00:008660.00%
Tgamification.ff.avast.com:874328.05K0.00%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tipm-provider.ff.avast.com:44327.90K0.00%100.00%0.00%00:02:10130.9260.21%
Tstore.office.com:44317.63K0.00%100.00%0.00%00:01:0060.6790.10%
Tbs-meta.yandex.ru:44317.11K0.00%100.00%0.00%00:00:1010.2940.02%
Tstaticxx.facebook.com:44326.99K0.00%100.00%0.00%00:00:1414.6140.02%
Tapp.gomlab.com:44316.97K0.00%100.00%0.00%00:00:011.1170.00%
Tlinks.services.disqus.com:44316.89K0.00%100.00%0.00%00:05:42342.3320.54%
Tcdnjs.cloudflare.com16.79K0.00%0.00%100.00%00:00:00360.00%
Twww.bing.com:44316.78K0.00%100.00%0.00%00:00:1515.0330.02%
Ts.symcd.com36.69K0.00%100.00%0.00%00:00:002110.00%
Tdisqus.com26.65K0.00%0.00%100.00%00:00:002990.00%
Tglitter.services.disqus.com:44316.62K0.00%100.00%0.00%00:00:009360.00%
Tcssglobe.com16.37K0.00%0.00%100.00%00:00:005310.00%
Tlogin.live.com:44316.35K0.00%100.00%0.00%00:00:011.1160.00%
Ti1.ytimg.com:44316.22K0.00%100.00%0.00%00:04:00240.1860.38%
Ti508.mycdn.me:44326.06K0.00%100.00%0.00%00:00:4040.7360.06%
Tgroupava1.mycdn.me:44326.06K0.00%100.00%0.00%00:00:033.9900.01%
Tdocs.google.com:44315.55K0.00%100.00%0.00%00:02:55175.2020.28%
Tkitbit.net65.06K0.00%0.00%100.00%00:00:003910.00%
Tsyndication.twitter.com:44315.06K0.00%100.00%0.00%00:02:32152.7340.24%
Tlh4.googleusercontent.com:44314.96K0.00%100.00%0.00%00:02:30150.7500.24%
Tocsp.msocsp.com24.94K0.00%0.00%100.00%00:00:00900.00%
Twww.googleapis.com:44324.83K0.00%100.00%0.00%00:02:35155.9270.25%
Tpbs.twimg.com:44314.57K0.00%100.00%0.00%00:00:077.3760.01%
Tyt3.ggpht.com:44314.53K0.00%100.00%0.00%00:00:1717.8390.03%
Tapplog.gomtv.com:44314.40K0.00%100.00%0.00%00:00:022.2770.00%
Ts2.symcb.com24.39K0.00%100.00%0.00%00:00:002370.00%
Treferrer.disqus.com:44324.39K0.00%100.00%0.00%00:06:48408.3560.64%
Tpagead2.googlesyndication.com14.36K0.00%100.00%0.00%00:00:0010.00%DENIED
Tstats.g.doubleclick.net:44314.31K0.00%100.00%0.00%00:00:077.2170.01%
Tbaby-liss.org14.27K0.00%0.00%100.00%00:00:009570.00%
Tsw.symcd.com24.12K0.00%100.00%0.00%00:00:00920.00%
Tinfo.gomlab.com24.01K0.00%0.00%100.00%00:00:008490.00%
Tc1n1.hypercomments.com:8014.01K0.00%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tr4---sn-hvaquxaxjvh-3p8s.googlevideo.com:44313.90K0.00%100.00%0.00%00:00:1717.8390.03%
Tlocation.services.mozilla.com:44313.51K0.00%100.00%0.00%00:00:1919.1460.03%
Ttiles.services.mozilla.com:44313.49K0.00%100.00%0.00%00:00:2121.7120.03%
Twww.tns-counter.ru:44313.41K0.00%100.00%0.00%00:00:4545.3160.07%
Twww.msftncsi.com133.27K0.00%0.00%100.00%00:00:001850.00%
Tc1n1.hypercomments.com53.26K0.00%0.00%100.00%00:00:3434.1840.05%
Tclients1.google.com52.99K0.00%31.75%68.25%00:00:002330.00%
Tcs626326.vk.me12.91K0.00%0.00%100.00%00:00:001840.00%
Tcs633630.vk.me12.87K0.00%0.00%100.00%00:00:001850.00%
Tcs320616.vk.me12.76K0.00%0.00%100.00%00:00:001750.00%
Tcs314624.vk.me12.75K0.00%0.00%100.00%00:00:001860.00%
Tcs638519.vk.me12.69K0.00%0.00%100.00%00:00:001800.00%
Tcs626622.vk.me12.64K0.00%0.00%100.00%00:00:001880.00%
Tcs626419.vk.me12.64K0.00%0.00%100.00%00:00:001910.00%
Tcs631624.vk.me12.53K0.00%0.00%100.00%00:00:001810.00%
Tcs621520.vk.me12.45K0.00%0.00%100.00%00:00:001860.00%
Ts3-eu-west-1.amazonaws.com12.41K0.00%0.00%100.00%00:00:002780.00%
Tcs636924.vk.me12.41K0.00%0.00%100.00%00:00:001860.00%
Tcs630017.vk.me12.34K0.00%0.00%100.00%00:00:001820.00%
Tvassg142.ocsp.omniroot.com12.29K0.00%100.00%0.00%00:00:0050.00%
Tocsp.globalsign.com12.15K0.00%0.00%100.00%00:00:00630.00%
Tcs628730.vk.me12.12K0.00%0.00%100.00%00:00:001760.00%
Tcs630827.vk.me12.08K0.00%0.00%100.00%00:00:001840.00%
Tss.symcd.com12.03K0.00%0.00%100.00%00:00:00750.00%
Tt2.symcb.com11.92K0.00%0.00%100.00%00:00:002970.00%
Twww.yandex.ru11.89K0.00%0.00%100.00%00:00:011.1760.00%
Tcs626320.vk.me11.87K0.00%0.00%100.00%00:00:001850.00%
Ttj.symcd.com11.84K0.00%0.00%100.00%00:00:001150.00%
Tg.symcd.com11.80K0.00%100.00%0.00%00:00:0010.00%
Tonlinestores.metaservices.microsoft.com11.71K0.00%0.00%100.00%00:00:00500.00%
Toprap.com.py21.65K0.00%0.00%100.00%00:00:007550.00%
Twww.public-trust.com11.54K0.00%0.00%100.00%00:00:003960.00%
Tcs627531.vk.me11.46K0.00%0.00%100.00%00:00:001920.00%
Tm.addthis.com21.24K0.00%0.00%100.00%00:00:006060.00%
To15.officeredir.microsoft.com21.23K0.00%0.00%100.00%00:00:002680.00%
Tacroipm2.adobe.com21.20K0.00%0.00%100.00%00:00:001960.00%
Tdownload.mozilla.org29940.00%0.00%100.00%00:00:007660.00%
Tkshop.biz17780.00%0.00%100.00%00:00:002540.00%
Tapi.recaptcha.net17670.00%0.00%100.00%00:00:001930.00%
Tw.hypercomments.com17280.00%0.00%100.00%00:00:002060.00%
Tcrl.geotrust.com16720.00%100.00%0.00%00:00:002160.00%
Tarmoniainesterni.it16590.00%0.00%100.00%00:00:002600.00%
Tfonts.googleapis.com16400.00%0.00%100.00%00:00:001110.00%
Twww.ecology.md15700.00%0.00%100.00%00:00:00130.00%
Tnode9.jivosite.com14990.00%0.00%100.00%00:00:002140.00%
Ts.kma1.biz14440.00%0.00%100.00%00:00:003810.00%
Tm.addthisedge.com14180.00%0.00%100.00%00:00:001030.00%
Tgo.microsoft.com13810.00%0.00%100.00%00:00:001310.00%
Tredir.metaservices.microsoft.com13710.00%0.00%100.00%00:00:00490.00%
Tassets.ournetcdn.net12960.00%100.00%0.00%00:00:00480.00%
Ttelemetry.jivosite.com12840.00%0.00%100.00%00:00:002160.00%
Tconnect.ok.ru12460.00%0.00%100.00%00:00:001780.00%
Toutlook.linkedinlabs.com:4436100.00%0.00%0.00%00:00:011.1920.00%
Tipv6.msftncsi.com1300.00%0.00%0.00%00:07:35455.7450.72%
Twmp.muz.ru100.00%0.00%0.00%00:00:011.2500.00%
TOTAL2.75K282.16M0.03%14.44%85.56%17:40:3163.631.3970.03%
AVERAGE02.11G136:08:54490.134.6310.23%
Generated by sarg-2.3.10 Apr-12-2015 on 15/Oct/2016-20:22