Squid User Access Report
Period: 01 Oct 2016—15 Oct 2016
User: 192.168.18.7
Sort: bytes, reverse
User report
ACCESSED SITECONNECTBYTES%BYTESIN-CACHE-OUTELAPSED TIMEMILLISEC%TIME
Tvideo.jurnaltv.md244.29M41.40%0.41%99.59%00:05:51351.4190.06%
Tjurnaltv.md2557.60M7.11%83.15%16.85%00:00:2727.2150.00%
Tae01.alicdn.com:443127.40M6.92%100.00%0.00%00:01:54114.8390.02%
Twww.railway.md587.02M6.56%69.97%30.03%00:01:1171.1830.01%
T40.77.226.192:443324.02M3.76%100.00%0.00%30:21:28109.288.28219.60%
Tro.adocean.pl383.23M3.02%19.04%80.96%00:00:3434.4160.01%
Tsafebrowsing-cache.google.com:443142.50M2.34%100.00%0.00%00:51:433.103.9530.56%
Twww.google.com:443322.38M2.23%100.00%0.00%01:05:123.912.2500.70%
T157.55.56.168:443171.77M1.66%100.00%0.00%23:27:3684.456.41515.15%
T157.55.130.146:443161.48M1.39%100.00%0.00%19:35:1170.511.94912.65%
Thealth.mail.ru:443101.43M1.34%100.00%0.00%00:01:3696.9640.02%
Tdl.google.com:44331.30M1.22%100.00%0.00%00:06:56416.5520.07%
T64.4.46.106:443161.26M1.18%100.00%0.00%08:42:4331.363.4965.63%
Twww.statistica.md961.07M1.00%45.77%54.23%00:00:2626.2280.00%
Tupload.wikimedia.org:443161.07M1.00%100.00%0.00%00:25:281.528.4990.27%
Ta.config.skype.com:44337925.21K0.86%100.00%0.00%00:00:1616.4220.00%
Tb.config.skype.com:44338897.72K0.84%100.00%0.00%00:00:1414.1880.00%
Ti.alicdn.com:44311895.74K0.84%100.00%0.00%00:03:37217.1990.04%
Tborimed.com31859.41K0.80%0.00%100.00%00:00:4141.0640.01%
Twww.peoples.ru46802.99K0.75%0.00%100.00%00:00:3030.7010.01%
Tapteka.103.by14720.89K0.67%3.25%96.75%00:00:3535.3700.01%DENIED
Tssl.gstatic.com:44314637.12K0.60%100.00%0.00%00:28:511.731.0560.31%
Tru.wikipedia.org:4433626.25K0.59%100.00%0.00%00:11:06666.0110.12%
Tr7---sn-hvaquxaxjvh-3p8e.gvt1.com10597.50K0.56%0.00%100.00%00:00:011.7510.00%
Tapis.google.com:4438550.46K0.51%100.00%0.00%00:18:161.096.6120.20%
Twww.belcanto.ru46512.05K0.48%4.23%95.77%00:00:1616.1270.00%
Twww.krugosvet.ru18440.85K0.41%11.39%88.61%00:00:088.6170.00%
Tvk.com:44310412.90K0.39%100.00%0.00%00:34:082.048.4490.37%
Timg.alicdn.com:4438383.11K0.36%100.00%0.00%00:01:54114.6000.02%
Twww.rlsnet.ru24349.12K0.33%0.00%100.00%00:00:3333.5340.01%
Twww.epicentrum.ru10330.01K0.31%0.00%100.00%00:00:066.4400.00%
T191.232.139.13:4431328.88K0.31%100.00%0.00%03:47:1213.632.9002.45%
Timg-tis.com13323.03K0.30%0.00%100.00%00:00:066.5350.00%
Tpipe.skype.com:44346274.79K0.26%100.00%0.00%01:22:004.920.0420.88%
Tconnect.facebook.net:4437259.69K0.24%100.00%0.00%00:05:08308.8300.06%
Twww.tonnel.ru41243.76K0.23%0.00%100.00%00:00:055.2290.00%
Tcdn.advertserve.com2240.86K0.23%0.55%99.45%00:00:011.6240.00%
Tavatars-fast.yandex.net:4433224.08K0.21%100.00%0.00%00:00:044.2920.00%
Txreferat.com17221.44K0.21%0.00%100.00%00:00:011.9620.00%
Twww.gstatic.com:44312202.24K0.19%100.00%0.00%00:19:391.179.1210.21%
Tan.yandex.ru:44315195.11K0.18%100.00%0.00%00:01:2787.1790.02%
Tvk.com6172.38K0.16%0.18%99.82%00:00:011.7630.00%
Tclients4.google.com:44324160.95K0.15%100.00%0.00%01:31:325.492.0360.99%
Twww.gstatic.com2155.79K0.15%100.00%0.00%00:00:00120.00%
Tr.mradx.net:4439146.69K0.14%100.00%0.00%00:00:088.3100.00%
Tstream.tvmd.info4141.07K0.13%3.37%96.63%00:00:033.3640.00%DENIED
Tvechi1.jurnaltv.md6138.91K0.13%100.00%0.00%00:00:00530.00%
Ts.luxadv.com3137.16K0.13%0.00%100.00%00:00:006570.00%
Tjurnal.md8136.65K0.13%46.10%53.90%00:00:004540.00%
Tnews-glance.com8134.60K0.13%30.68%69.32%00:00:044.0600.00%
Tv.actionteaser.ru:4436133.11K0.12%100.00%0.00%00:01:3797.2750.02%
Twww.facebook.com:44332128.25K0.12%100.00%0.00%00:00:00790.00%DENIED
Tnews.bbc.co.uk17127.14K0.12%0.00%100.00%00:00:022.2510.00%
Tmusike.ru12123.70K0.12%0.00%100.00%00:00:011.3940.00%
Tplatform.twitter.com694.89K0.09%51.80%48.20%00:00:011.2820.00%
Ttools.google.com:4431586.59K0.08%100.00%0.00%00:02:06126.7290.02%
Tpagead2.googlesyndication.com1985.10K0.08%100.00%0.00%00:00:00250.00%DENIED
Tdrugchoice.ru182.68K0.08%0.00%100.00%00:00:005970.00%
Tpp.vk.me:443681.00K0.08%100.00%0.00%00:07:05425.6000.08%
Tdirect.peoples.ru1277.60K0.07%0.00%100.00%00:00:044.6120.00%
Tu.alicdn.com:443376.31K0.07%100.00%0.00%00:01:45105.9770.02%
Tpricelist.skype.com1676.21K0.07%0.00%100.00%00:00:004120.00%
Tsrv5.jtv.md274.88K0.07%0.00%100.00%00:00:022.7480.00%
Tw.sharethis.com1274.61K0.07%52.50%47.50%00:00:00350.00%
Tuserapi.com172.99K0.07%0.00%100.00%00:00:011.5910.00%
Ti03.globalteaser.com271.10K0.07%0.00%100.00%00:00:022.6520.00%
Tcse.google.com169.82K0.07%0.00%100.00%00:00:001830.00%
Tavatars-fast.yandex.net567.21K0.06%36.76%63.24%00:00:007030.00%
Tcounter.yadro.ru1467.15K0.06%100.00%0.00%00:00:0020.00%DENIED
Tclients2.google.com:4431366.50K0.06%100.00%0.00%00:25:191.519.0720.27%
Tpics.autonews.ru165.92K0.06%0.00%100.00%00:00:004690.00%
Tgo.imgsmail.ru:443163.30K0.06%100.00%0.00%00:00:011.1570.00%
Tencrypted-tbn0.gstatic.com:443462.61K0.06%100.00%0.00%00:06:09369.5970.07%
Twww.jurnal.md1260.56K0.06%6.85%93.15%00:00:006370.00%
Tsafebrowsing.google.com:4431459.81K0.06%100.00%0.00%00:57:043.424.5430.61%
Tplatform.twitter.com:443457.35K0.05%100.00%0.00%00:00:3434.0150.01%
Twww.blogger.com:443256.11K0.05%100.00%0.00%00:00:066.1110.00%
Trusj.ru755.64K0.05%0.00%100.00%00:00:011.1450.00%
Twww.google-analytics.com:443854.25K0.05%100.00%0.00%00:20:281.228.4630.22%
Tmc.yandex.ru:4432953.65K0.05%100.00%0.00%00:17:391.059.6380.19%
Tdps.bing.com:443852.73K0.05%100.00%0.00%00:02:33153.5960.03%
Tportal.mail.ru:4431352.52K0.05%100.00%0.00%00:06:03363.8270.07%
Tproxy.rtbsystem.com149.77K0.05%0.00%100.00%00:00:002890.00%
Ttranslate.googleapis.com:443749.44K0.05%100.00%0.00%00:23:541.434.0480.26%
Tstaticxx.facebook.com:4431248.27K0.05%100.00%0.00%00:00:001470.00%DENIED
Tadro.hit.gemius.pl2945.35K0.04%63.09%36.91%00:00:044.7710.00%
Tcm.g.doubleclick.net943.48K0.04%100.00%0.00%00:00:0030.00%DENIED
Tcp-filin.mail.ru:443643.42K0.04%100.00%0.00%00:03:13193.8200.03%
Tmeta.wikimedia.org:443342.44K0.04%100.00%0.00%00:12:43763.0530.14%
Tv.actionteaser.ru241.42K0.04%0.00%100.00%00:00:004280.00%
Tfonts.googleapis.com:443840.53K0.04%100.00%0.00%00:09:44584.8060.10%
Tsuperbotanik.net:443139.51K0.04%100.00%0.00%00:03:01181.1570.03%
Tanimate.adobe.com:443138.70K0.04%100.00%0.00%00:00:011.3660.00%
Tstats.g.doubleclick.net:443936.26K0.03%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tru.aliexpress.com:443235.12K0.03%100.00%0.00%00:00:4747.5170.01%
Tst-n.a1515150.com234.77K0.03%0.00%100.00%00:00:011.2600.00%
Tclients5.google.com:443834.68K0.03%100.00%0.00%00:00:033.1600.00%
Tfonts.gstatic.com:443234.35K0.03%100.00%0.00%00:04:00240.2670.04%
Tsecure.skypeassets.com:443834.16K0.03%100.00%0.00%00:00:022.9720.00%
Tadbetnet.advertserve.com533.81K0.03%26.48%73.52%00:00:004340.00%
Tencrypted-tbn3.gstatic.com:443133.20K0.03%100.00%0.00%00:04:32272.4120.05%
Tencrypted-tbn1.gstatic.com:443232.19K0.03%100.00%0.00%00:05:04304.8210.05%
Tnewsimg.bbc.co.uk1131.49K0.03%0.00%100.00%00:00:011.4100.00%
Tfavicon.yandex.net:443931.29K0.03%100.00%0.00%00:21:491.309.3950.23%
Tcrl.microsoft.com10029.79K0.03%4.81%95.19%00:00:005080.00%
Tapi.skype.com1229.72K0.03%0.00%100.00%00:00:022.8210.00%
Tlikemore-fe.go.mail.ru:443329.27K0.03%100.00%0.00%00:00:077.1430.00%
Tapps.skype.com:4431129.24K0.03%100.00%0.00%00:20:091.209.1860.22%
Tgoogleads.g.doubleclick.net:443728.28K0.03%100.00%0.00%00:00:0040.00%DENIED
Tproxy.railway:8080727.93K0.03%100.00%0.00%00:00:0010.00%
Tid.google.com:443627.52K0.03%100.00%0.00%00:16:38998.8560.18%
Tcse.google.com:443427.17K0.03%100.00%0.00%00:09:20560.2670.10%
Timgg.marketgid.com326.82K0.03%100.00%0.00%00:00:00140.00%
Tyandex.ru:443226.14K0.02%100.00%0.00%00:09:07547.9620.10%
T3.bp.blogspot.com:443126.09K0.02%100.00%0.00%00:00:022.6770.00%
Tconnect.ok.ru:443526.05K0.02%100.00%0.00%00:00:3333.3240.01%
Timg.contema.ru225.54K0.02%0.00%100.00%00:00:006680.00%
Tbeacons.gvt2.com:4431125.04K0.02%100.00%0.00%00:41:382.498.0430.45%
Tgroup.aliexpress.com:443224.96K0.02%100.00%0.00%00:01:0161.0660.01%
Tcdn.syndication.twimg.com:443724.68K0.02%100.00%0.00%00:00:3737.1760.01%
Tc1.skype.com:443524.14K0.02%100.00%0.00%00:03:09189.1150.03%
Tqueuev4.vk.com:443323.88K0.02%100.00%0.00%00:18:391.119.6040.20%
Tstaticxx.facebook.com523.02K0.02%100.00%0.00%00:00:00380.00%DENIED
Twww.googleadservices.com:443522.63K0.02%100.00%0.00%00:04:01241.7900.04%
Topenstat.net1022.61K0.02%0.00%100.00%00:00:022.9280.00%
Twscdn.bbc.co.uk122.53K0.02%0.00%100.00%00:00:001960.00%
Tredirector.gvt1.com1422.30K0.02%22.68%77.32%00:00:009860.00%
Tad.mail.ru:443422.06K0.02%100.00%0.00%00:00:033.8950.00%
Twww.bbc.co.uk921.85K0.02%0.00%100.00%00:00:011.6290.00%
Ts1.gismeteo.md:443421.24K0.02%100.00%0.00%00:00:4646.8100.01%
Tluxcdn.com:443521.03K0.02%100.00%0.00%00:00:3636.4930.01%
Tcdn.user-api.com:443220.43K0.02%100.00%0.00%00:00:1717.2860.00%
Tuk-ads.openx.net:443120.39K0.02%100.00%0.00%00:00:3030.2990.01%
Ttop-fwz1.mail.ru:4431120.16K0.02%100.00%0.00%00:04:49289.4730.05%
Ti.mycdn.me:4431120.08K0.02%100.00%0.00%00:03:33213.1760.04%
Tcode.rtbsystem.com119.20K0.02%0.00%100.00%00:00:002740.00%
Tcode.d-agency.net119.13K0.02%0.00%100.00%00:00:002690.00%
Tsync.madnet.ru418.89K0.02%100.00%0.00%00:00:00940.00%DENIED
Twww.acint.net618.79K0.02%0.00%100.00%00:00:003880.00%
T64.4.45.58:443518.19K0.02%100.00%0.00%00:00:055.7900.00%
T64.4.45.210:443518.16K0.02%100.00%0.00%00:00:066.0780.00%
Tencrypted-tbn2.gstatic.com:443117.58K0.02%100.00%0.00%00:04:32272.4480.05%
Tc.bing.com:443417.46K0.02%100.00%0.00%00:03:12192.6290.03%
Tbs.yandex.ru:443317.11K0.02%100.00%0.00%00:00:033.7200.00%
Taccounts.google.com:443416.86K0.02%100.00%0.00%00:12:51771.3930.14%
Tcdn.retailrocket.ru116.46K0.02%0.00%100.00%00:00:002450.00%
Tlighthouse.aliexpress.com:443416.14K0.02%100.00%0.00%00:00:005540.00%DENIED
Twww.tvmd.info215.71K0.01%0.00%100.00%00:00:006870.00%
Tproxy.d-agency.net115.56K0.01%0.00%100.00%00:00:011.0260.00%
Ts.atemda.com114.94K0.01%0.00%100.00%00:00:001760.00%
Tacg.contema.ru214.62K0.01%0.00%100.00%00:00:003040.00%
T160.36.141.125:443114.50K0.01%100.00%0.00%00:00:2727.2860.00%
T73.83.192.164:443113.61K0.01%100.00%0.00%00:00:2727.2330.00%
Tvassg142.ocsp.omniroot.com613.13K0.01%66.76%33.24%00:00:00710.00%
T169.231.11.210:443113.05K0.01%100.00%0.00%00:02:30150.2700.03%
Tapi.traq.li713.03K0.01%0.00%100.00%00:00:022.1740.00%
Tst-n.ads3-adnow.com112.93K0.01%0.00%100.00%00:00:008410.00%
Tis.alicdn.com:443212.70K0.01%100.00%0.00%00:00:4545.4010.01%
Tm.hotmail.com:443812.59K0.01%100.00%0.00%00:06:40400.9730.07%
Tpbs.twimg.com:443112.02K0.01%100.00%0.00%00:00:077.3660.00%
Tj.contema.ru211.99K0.01%0.00%100.00%00:00:003260.00%
Trs.mail.ru:443811.71K0.01%100.00%0.00%00:00:1616.3970.00%
Ts08.flagcounter.com111.55K0.01%0.00%100.00%00:00:004980.00%
Ttop-fwz1.mail.ru1611.44K0.01%0.00%100.00%00:00:033.1410.00%
Twww.gismeteo.md:443211.37K0.01%100.00%0.00%00:00:008960.00%
Tcityadspix.com:443211.16K0.01%100.00%0.00%00:00:077.6430.00%
Tluxadv.com911.14K0.01%0.00%100.00%00:00:011.2030.00%
Tsa.bbc.com111.10K0.01%0.00%100.00%00:00:001000.00%
Tpics.utro.ru110.84K0.01%0.00%100.00%00:00:001570.00%
T130.89.152.132:443310.69K0.01%100.00%0.00%00:24:231.463.6370.26%
Tsyndication.twitter.com:443310.55K0.01%100.00%0.00%00:22:481.368.3200.25%
Twww.aliexpress.com:443210.51K0.01%100.00%0.00%00:01:0363.0260.01%
Tgj.mmstat.com:443210.47K0.01%100.00%0.00%00:02:15135.1110.02%
Tmessage.aliexpress.com:443210.11K0.01%100.00%0.00%00:01:44104.7570.02%
T137.248.131.164:443810.08K0.01%100.00%0.00%00:26:471.607.5600.29%
Timg.imgsmail.ru:44339.98K0.01%100.00%0.00%00:00:006750.00%
Tbeacons5.gvt3.com:44339.83K0.01%100.00%0.00%00:12:01721.3670.13%
Tcmap.alibaba.com:44329.53K0.01%100.00%0.00%00:02:15135.3060.02%
T94.227.141.11:44319.28K0.01%100.00%0.00%00:07:46466.3670.08%
Tdis.eu.criteo.com:44329.00K0.01%100.00%0.00%00:00:011.1210.00%
Tdmtracking2.alibaba.com:44328.46K0.01%100.00%0.00%00:00:033.1630.00%
Tpixel.yabidos.com:44318.38K0.01%100.00%0.00%00:00:002800.00%
T1.bp.blogspot.com18.25K0.01%0.00%100.00%00:00:001400.00%
Tcm.g.doubleclick.net:44328.04K0.01%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tcounter.yadro.ru:44328.01K0.01%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tapi.facebook.com:44328.01K0.01%100.00%0.00%00:00:00720.00%DENIED
Tp424.atemda.com37.66K0.01%0.00%100.00%00:00:004150.00%
Tpix04.revsci.net:44317.63K0.01%100.00%0.00%00:00:009140.00%
Twww.msftncsi.com307.56K0.01%0.00%100.00%00:00:011.2610.00%
Tru.itao.com:44317.54K0.01%100.00%0.00%00:00:4343.8670.01%
Tconnect.mail.ru:44327.49K0.01%100.00%0.00%00:00:008120.00%
Tadlik.akavita.com47.32K0.01%0.00%100.00%00:00:044.3390.00%
Tcss.contema.ru27.19K0.01%0.00%100.00%00:00:002330.00%
Tst.yandexadexchange.net:44317.18K0.01%100.00%0.00%00:00:008200.00%
Tyastatic.net:44317.11K0.01%100.00%0.00%00:00:1515.2790.00%
Tyandex.st:44316.75K0.01%100.00%0.00%00:00:1515.2700.00%
Tcdn.turn.com16.53K0.01%0.00%100.00%00:00:00470.00%
T83.86.174.44:44316.45K0.01%100.00%0.00%00:00:3434.7140.01%
Tlh6.googleusercontent.com:44316.43K0.01%100.00%0.00%00:00:033.0510.00%
Tt.sharethis.com36.28K0.01%0.00%100.00%00:00:009470.00%
Tcas.criteo.com26.17K0.01%0.00%100.00%00:00:003020.00%
Tlogin.wikimedia.org:44316.11K0.01%100.00%0.00%00:03:00180.2140.03%
Tnetwork-t.net25.88K0.01%0.00%100.00%00:00:011.2790.00%
Tn.ads3-adnow.com45.83K0.01%0.00%100.00%00:00:011.5450.00%
Tsslwidget.criteo.com:44315.71K0.01%100.00%0.00%00:00:004390.00%
Tdl.google.com45.70K0.01%100.00%0.00%00:00:002650.00%DENIED
Tsecure.exoclick.com:44315.69K0.01%100.00%0.00%00:00:022.1730.00%
Tcse.google.ru:44315.65K0.01%100.00%0.00%00:00:5151.8110.01%
Tcse.google.md:44315.62K0.01%100.00%0.00%00:00:022.5760.00%
Tsecure-uk.imrworldwide.com25.48K0.01%0.00%100.00%00:00:011.2210.00%
Tresources.blogblog.com:44315.39K0.01%100.00%0.00%00:00:022.6770.00%
Tui.skype.com135.29K0.00%0.00%100.00%00:00:022.0430.00%
Twww.googleapis.com:44325.18K0.00%100.00%0.00%00:04:32272.3400.05%
Twww.simtds.info115.17K0.00%0.00%100.00%00:00:011.5820.00%
Tperf.mmstat.com:44315.16K0.00%100.00%0.00%00:00:2626.3390.00%
Td.turn.com95.13K0.00%0.00%100.00%00:00:007370.00%
Tactivities.aliexpress.com:44315.11K0.00%100.00%0.00%00:01:0060.3090.01%
Tsb.scorecardresearch.com:44315.07K0.00%100.00%0.00%00:00:033.3580.00%
Tclients1.google.com:44314.99K0.00%100.00%0.00%00:04:00240.1160.04%
Thit41.hotlog.ru14.95K0.00%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tfonts.googleapis.com34.93K0.00%0.00%100.00%00:00:055.1630.00%
Tsharethis.nexac.com14.91K0.00%0.00%100.00%00:00:00990.00%
Tarmmf.adobe.com:44314.85K0.00%100.00%0.00%00:00:009310.00%
Tgoogle.com:44314.82K0.00%100.00%0.00%00:00:2323.8280.00%
Tocsp.msocsp.com24.81K0.00%48.63%51.37%00:00:001170.00%
Tst.mycdn.me:44334.76K0.00%100.00%0.00%00:00:4848.8720.01%
Tp.adsymptotic.com:44314.76K0.00%100.00%0.00%00:00:003320.00%
T119.194.151.22:44314.72K0.00%100.00%0.00%00:09:27567.2480.10%
T50.70.18.70:44314.63K0.00%100.00%0.00%00:09:22562.6550.10%
Td.turn.com:44314.55K0.00%100.00%0.00%00:00:055.2340.00%
Tssp.adriver.ru14.54K0.00%100.00%0.00%00:00:00570.00%DENIED
Tmalsup.github.com:44314.51K0.00%100.00%0.00%00:00:002510.00%
Tstat.adlabs.ru:44314.49K0.00%100.00%0.00%00:00:044.3010.00%
Tnews.gnezdo.ru14.48K0.00%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tan.mail.ru:44324.44K0.00%100.00%0.00%00:00:022.0070.00%
T129.125.144.58:44314.38K0.00%100.00%0.00%00:07:45465.5710.08%
Tcontent.adriver.ru14.38K0.00%100.00%0.00%00:00:00550.00%DENIED
T46.34.203.167:44314.37K0.00%100.00%0.00%00:08:07487.4810.09%
Tmalsup.github.io14.36K0.00%0.00%100.00%00:00:005790.00%
Tpixel.yabidos.com24.28K0.00%0.00%100.00%00:00:00930.00%
Tocsp2.globalsign.com24.27K0.00%48.42%51.58%00:00:00430.00%
T91.190.219.43:44324.11K0.00%100.00%0.00%04:59:4817.988.9843.23%
Tocsp.verisign.com24.07K0.00%46.33%53.67%00:00:00400.00%
Tocsp.globalsign.com24.04K0.00%100.00%0.00%00:00:00570.00%
Tpagead2.googlesyndication.com:44314.04K0.00%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
Tdownload.skype.com14.04K0.00%100.00%0.00%00:00:00920.00%DENIED
Tgraph.facebook.com:44314.01K0.00%100.00%0.00%00:00:0000.00%DENIED
T65.54.184.51:44314.01K0.00%100.00%0.00%00:00:011.6160.00%
T64.4.46.52:44314.01K0.00%100.00%0.00%00:00:011.5450.00%
T64.4.44.82:44314.01K0.00%100.00%0.00%00:00:011.8350.00%
T65.54.184.31:44313.99K0.00%100.00%0.00%00:00:011.5160.00%
T65.54.184.30:44313.99K0.00%100.00%0.00%00:00:022.2160.00%
T64.4.46.70:44313.99K0.00%100.00%0.00%00:00:011.9340.00%
T64.4.46.25:44313.99K0.00%100.00%0.00%00:00:011.9670.00%
T64.4.46.15:44313.99K0.00%100.00%0.00%00:00:011.5250.00%
T64.4.46.131:44313.99K0.00%100.00%0.00%00:00:011.9580.00%
Tctldl.windowsupdate.com133.97K0.00%0.00%100.00%00:00:001610.00%
Ttag.crsspxl.com:44313.94K0.00%100.00%0.00%00:01:0666.4730.01%
Twww.yandex.ru23.87K0.00%0.00%100.00%00:00:011.3030.00%
Tanalytics.twitter.com:44313.86K0.00%100.00%0.00%00:14:09849.9200.15%
Tidsync.rlcdn.com43.82K0.00%0.00%100.00%00:00:011.6570.00%
Tp.nexac.com:44313.81K0.00%100.00%0.00%00:01:0565.8850.01%
T94.226.245.236:44313.80K0.00%100.00%0.00%00:08:32512.2390.09%
Tlikemore-go.imgsmail.ru:44313.78K0.00%100.00%0.00%00:00:011.1610.00%
T5.199.215.76:44313.69K0.00%100.00%0.00%00:07:43463.6480.08%
Tgamd.hit.gemius.pl:44313.37K0.00%100.00%0.00%00:00:003930.00%
Twww.tns-counter.ru:44313.36K0.00%100.00%0.00%00:00:033.7300.00%
Ts.click.aliexpress.com23.36K0.00%0.00%100.00%00:00:022.2160.00%
T94.134.82.170:44333.30K0.00%100.00%0.00%00:04:11251.1370.05%
Tmatch.adsrvr.org33.28K0.00%0.00%100.00%00:00:009130.00%
Tocsp.omniroot.com13.25K0.00%100.00%0.00%00:00:0020.00%
T78.235.179.117:44313.24K0.00%100.00%0.00%00:03:48228.0380.04%
Tcdp1.public-trust.com13.20K0.00%100.00%0.00%00:00:0020.00%
Tseg.sharethis.com13.16K0.00%0.00%100.00%00:00:005230.00%
Tib.adnxs.com43.15K0.00%0.00%100.00%00:00:011.3470.00%
Tadocean-ro.hit.gemius.pl53.14K0.00%0.00%100.00%00:00:001000.00%
T37.144.236.31:44313.05K0.00%100.00%0.00%00:00:4747.3630.01%
Tatemda.com23.02K0.00%0.00%100.00%00:00:002640.00%
T81.10.27.61:44312.94K0.00%100.00%0.00%00:00:1414.3170.00%
Tcdn.traq.li12.90K0.00%0.00%100.00%00:00:004490.00%
Tsync.vmweb.net32.86K0.00%0.00%100.00%00:00:009760.00%
T91.190.217.48:44312.73K0.00%100.00%0.00%02:25:048.704.8971.56%
T91.190.216.57:44322.67K0.00%100.00%0.00%02:06:207.580.2821.36%
Tssl.gstatic.com42.65K0.00%100.00%0.00%00:00:0040.00%
Ttrack.recreativ.ru32.51K0.00%0.00%100.00%00:00:002690.00%
Tedge.sharethis.com12.46K0.00%100.00%0.00%00:00:0040.00%
T91.190.216.62:44312.38K0.00%100.00%0.00%02:01:007.260.8831.30%
T91.190.216.212:443412.30K0.00%100.00%0.00%00:03:47227.9100.04%
Tr.turn.com42.26K0.00%0.00%100.00%00:00:003720.00%
T89.43.131.228:44322.22K0.00%100.00%0.00%00:15:51951.3950.17%
Tevcs-ocsp.ws.symantec.com12.20K0.00%0.00%100.00%00:00:001860.00%
Ts2.symcb.com12.18K0.00%0.00%100.00%00:00:001110.00%
Twww.adobe.com12.18K0.00%100.00%0.00%00:00:009760.00%
T91.190.218.52:44312.16K0.00%100.00%0.00%00:29:431.783.7860.32%
T86.211.213.13:44322.06K0.00%100.00%0.00%00:13:35815.6490.15%
Tss.symcd.com12.03K0.00%0.00%100.00%00:00:00750.00%
Tst.n.ads5-adnow.com11.98K0.00%0.00%100.00%00:00:002260.00%
T91.190.218.212:443281.96K0.00%100.00%0.00%00:01:3292.4240.02%
Tst.directadvert.ru11.93K0.00%0.00%100.00%00:00:001710.00%
T91.190.217.44:44311.88K0.00%100.00%0.00%01:56:417.001.2711.26%
T91.190.219.44:44311.86K0.00%100.00%0.00%01:12:094.329.0750.78%
T91.190.216.61:44311.83K0.00%100.00%0.00%00:29:401.780.2630.32%
T118.222.82.192:44321.79K0.00%100.00%0.00%00:01:1171.1470.01%
Twww.google.com31.77K0.00%0.00%100.00%00:00:002720.00%
Tt4.liverail.com11.75K0.00%0.00%100.00%00:00:005080.00%
T91.190.216.59:44321.71K0.00%100.00%0.00%04:31:0016.260.3312.92%
Tstat.adlabs.ru61.68K0.00%0.00%100.00%00:00:005760.00%
Tad.dumedia.ru11.68K0.00%0.00%100.00%00:00:001530.00%
Tloadm.exelator.com21.68K0.00%0.00%100.00%00:00:002450.00%
Tdpm.demdex.net21.65K0.00%0.00%100.00%00:00:003830.00%
T91.190.216.65:44321.63K0.00%100.00%0.00%02:17:368.256.9051.48%
Td.agkn.com21.63K0.00%0.00%100.00%00:00:002810.00%
T119.171.244.98:44321.60K0.00%100.00%0.00%00:01:1171.8760.01%
Tmeelba.com11.60K0.00%0.00%100.00%00:00:002330.00%
T193.242.158.154:44311.57K0.00%100.00%0.00%00:00:3636.6620.01%
T163.172.22.53:44311.51K0.00%100.00%0.00%00:00:3636.6620.01%
Tsync.user-api.com31.50K0.00%0.00%100.00%00:00:007180.00%
T74.88.229.153:44311.50K0.00%100.00%0.00%00:07:45465.5700.08%
Tvmweb.net11.47K0.00%0.00%100.00%00:00:007430.00%
Tdsum.casalemedia.com11.44K0.00%0.00%100.00%00:00:001820.00%
T91.190.218.53:44311.41K0.00%100.00%0.00%02:20:438.443.8411.51%
Tbcp.crwdcntrl.net21.40K0.00%0.00%100.00%00:00:009190.00%
Tgeo-um.btrll.com21.39K0.00%0.00%100.00%00:00:001960.00%
T93.113.95.181:44311.39K0.00%100.00%0.00%00:00:1111.4570.00%
T91.190.218.59:44311.36K0.00%100.00%0.00%00:40:072.407.7890.43%
Twww.blogblog.com21.33K0.00%0.00%100.00%00:00:002810.00%
Tsync.adaptv.advertising.com21.30K0.00%0.00%100.00%00:00:008410.00%
Tclients1.google.com51.29K0.00%0.00%100.00%00:00:009530.00%
Tuk-ads.openx.net11.27K0.00%0.00%100.00%00:00:003260.00%
T78.84.116.4:44311.27K0.00%100.00%0.00%00:00:3434.7140.01%
Tsync.search.spotxchange.com11.27K0.00%0.00%100.00%00:00:002450.00%
Tglobalteaser.ru11.26K0.00%0.00%100.00%00:00:008000.00%
Tp.rfihub.com11.26K0.00%0.00%100.00%00:00:006560.00%
Tapi.retailrocket.net31.26K0.00%0.00%100.00%00:00:002860.00%
Te.nexac.com21.26K0.00%0.00%100.00%00:00:007380.00%
T129.100.136.191:44311.26K0.00%100.00%0.00%00:00:1414.3170.00%
Ttacoda.at.atwola.com21.25K0.00%0.00%100.00%00:00:006220.00%
Td8.cb.bb.a1.top.mail.ru11.25K0.00%0.00%100.00%00:00:001850.00%
T91.190.216.23:443171.17K0.00%100.00%0.00%00:04:17257.3200.05%
Tmpp.vindicosuite.com21.16K0.00%0.00%100.00%00:00:002660.00%
T91.190.219.38:44311.14K0.00%100.00%0.00%01:05:563.956.6990.71%
Timage2.pubmatic.com11.13K0.00%0.00%100.00%00:00:001890.00%
Tchart.googleapis.com11.06K0.00%0.00%100.00%00:00:008590.00%
T91.190.216.26:443171.03K0.00%100.00%0.00%00:04:31271.7300.05%
Tb88x31c.ws.md19920.00%0.00%100.00%00:00:011.0960.00%
Tsync.mathtag.com29880.00%0.00%100.00%00:00:002940.00%
T91.190.216.25:443159780.00%100.00%0.00%00:03:44224.4060.04%
Tad.turn.com19590.00%0.00%100.00%00:00:001830.00%
Tcityadspix.com29560.00%0.00%100.00%00:00:002800.00%
Tfront.facetz.net29550.00%0.00%100.00%00:00:001540.00%
Tpixel.rubiconproject.com19370.00%0.00%100.00%00:00:001590.00%
Tdumedia.ad.admitad.com19210.00%0.00%100.00%00:00:002860.00%
Ts.uuidksinc.net29080.00%0.00%100.00%00:00:002530.00%
T81.165.66.131:44319030.00%100.00%0.00%00:00:1111.4570.00%
T91.190.216.24:443138690.00%100.00%0.00%00:03:25205.4510.04%
T91.190.216.56:44318630.00%100.00%0.00%02:28:408.920.9831.60%
T91.190.216.51:44318530.00%100.00%0.00%02:08:167.696.2901.38%
Tad.360yield.com18440.00%0.00%100.00%00:00:003670.00%
Tlib.adnxs.com18420.00%0.00%100.00%00:00:001660.00%
Trecreativ.ru18380.00%0.00%100.00%00:00:00900.00%
Twd.sharethis.com18340.00%0.00%100.00%00:00:009570.00%
T91.190.218.63:44318330.00%100.00%0.00%01:38:075.887.3491.06%
T91.190.218.51:44318330.00%100.00%0.00%01:29:445.384.9670.97%
T91.190.216.66:44318330.00%100.00%0.00%01:36:525.812.4181.04%
T91.190.216.58:44318330.00%100.00%0.00%01:31:365.496.0990.99%
T91.190.216.54:44318280.00%100.00%0.00%01:25:185.118.4790.92%
T91.190.216.52:44318280.00%100.00%0.00%01:21:034.863.1300.87%
T91.190.219.42:44318180.00%100.00%0.00%01:07:124.032.8180.72%
T91.190.218.60:44318080.00%100.00%0.00%00:46:212.781.8700.50%
T91.190.218.58:44318080.00%100.00%0.00%00:50:153.015.1420.54%
Ttranslate.google.com28040.00%0.00%100.00%00:00:007690.00%
Tisoghy.com17990.00%0.00%100.00%00:00:003950.00%
T91.190.218.55:44317830.00%100.00%0.00%00:00:1111.3280.00%
T91.190.217.51:44317830.00%100.00%0.00%00:00:088.5020.00%
T91.190.217.49:44317830.00%100.00%0.00%00:00:1313.0700.00%
Tps.eyeota.net27760.00%0.00%100.00%00:00:006750.00%
Tcounter.jurnaltv.md27730.00%0.00%100.00%00:00:001750.00%
Tp.tpm.pw47320.00%0.00%100.00%00:00:011.4650.00%
Trtb-csync.smartadserver.com17140.00%0.00%100.00%00:00:002930.00%
Tpixel.tapad.com16890.00%0.00%100.00%00:00:001580.00%
Tad.sxp.smartclip.net16820.00%0.00%100.00%00:00:002180.00%
Tbeacon.krxd.net16770.00%0.00%100.00%00:00:002570.00%
Tads.stickyadstv.com16740.00%0.00%100.00%00:00:002480.00%
Timage4.pubmatic.com16700.00%0.00%100.00%00:00:001890.00%
Twww.google.ru16620.00%0.00%100.00%00:00:001420.00%
Twww.google.md16620.00%0.00%100.00%00:00:001410.00%
Ttinyurl.com16570.00%0.00%100.00%00:00:004070.00%
Tpixel.advertising.com16440.00%0.00%100.00%00:00:006050.00%
Tih.adscale.de16430.00%0.00%100.00%00:00:002230.00%
Tadadvisor.net16370.00%0.00%100.00%00:00:002370.00%
Tmatch.adsby.bidtheatre.com16280.00%0.00%100.00%00:00:001170.00%
Tvrachirf.ru16200.00%0.00%100.00%00:00:002250.00%
Tlog.user-api.com16200.00%0.00%100.00%00:00:002410.00%
Ttags.bluekai.com16190.00%0.00%100.00%00:00:003220.00%
Tce.lijit.com16010.00%0.00%100.00%00:00:001390.00%
Trtd.tubemogul.com15950.00%0.00%100.00%00:00:003470.00%
Tswitch.rtbsystem.com15940.00%0.00%100.00%00:00:001680.00%
Tdt.scanscout.com15830.00%0.00%100.00%00:00:003040.00%
Tsync.adap.tv25810.00%0.00%100.00%00:00:005730.00%
Tswitch.d-agency.net15780.00%0.00%100.00%00:00:001670.00%
Tcounter.rambler.ru15690.00%0.00%100.00%00:00:007660.00%
Tstats.bbc.co.uk15600.00%0.00%100.00%00:00:002970.00%
Tssp-rtb.sape.ru15560.00%0.00%100.00%00:00:002680.00%
T128.193.177.130:44345470.00%100.00%0.00%00:01:2484.0070.02%
Taka.spotxcdn.com15060.00%100.00%0.00%00:00:00970.00%
Tget.skype.com15050.00%0.00%100.00%00:00:002070.00%
Tsync-eu.exe.bid14980.00%0.00%100.00%00:00:00860.00%
Tconnect.ok.ru24920.00%0.00%100.00%00:00:003580.00%
Ttop.list.ru14870.00%0.00%100.00%00:00:001820.00%
Tsync2.morgdm.ru14780.00%0.00%100.00%00:00:004830.00%
Tp.adsymptotic.com14700.00%0.00%100.00%00:00:001060.00%
T109.246.14.76:44334690.00%100.00%0.00%00:01:0363.6990.01%
T90.51.90.241:44334660.00%100.00%0.00%00:01:1171.0720.01%
Tadlabs-sync.rutarget.ru14650.00%0.00%100.00%00:00:002380.00%
T46.5.107.22:44334490.00%100.00%0.00%00:01:1171.7870.01%
Tx.cnt.my14380.00%0.00%100.00%00:00:001270.00%
Tpixel.jumptap.com14380.00%0.00%100.00%00:00:002830.00%
Ttrack.e-contenta.com14170.00%0.00%100.00%00:00:001860.00%
Tus-u.openx.net14150.00%0.00%100.00%00:00:001140.00%
Tacint.net14140.00%0.00%100.00%00:00:001360.00%
Tcm.rtbsystem.com13810.00%0.00%100.00%00:00:001660.00%
Tcm.d-agency.net13800.00%0.00%100.00%00:00:007220.00%
Taa.agkn.com13460.00%0.00%100.00%00:00:006590.00%
Tr3---sn-hvaquxaxjvh-3p8e.gvt1.com13430.00%100.00%0.00%00:00:0080.00%DENIED
Tr1---sn-hvaquxaxjvh-3p8s.gvt1.com13430.00%100.00%0.00%00:00:011.0330.00%DENIED
T91.190.218.40:44313370.00%100.00%0.00%00:00:1616.1720.00%
T216.195.19.68:44323350.00%100.00%0.00%00:00:1919.6660.00%
Tums.adtech.de13340.00%0.00%100.00%00:00:001480.00%
Tscontent.lrcdn.net13300.00%100.00%0.00%00:00:00490.00%
Tl.sharethis.com23220.00%0.00%100.00%00:00:003530.00%
Tb.scorecardresearch.com13210.00%0.00%100.00%00:00:008500.00%
Td5p.de17a.com13070.00%0.00%100.00%00:00:001250.00%
T109.123.90.225:44323050.00%100.00%0.00%00:01:0262.8760.01%
T217.105.15.154:44322950.00%100.00%0.00%00:00:2222.0930.00%
T31.208.168.254:44322860.00%100.00%0.00%00:00:2222.7260.00%
Tsync.rambler.ru12810.00%0.00%100.00%00:00:00630.00%
T83.216.248.173:44322790.00%100.00%0.00%00:00:4242.7040.01%
Tsync.teads.tv12650.00%0.00%100.00%00:00:002050.00%
T212.142.68.164:44322620.00%100.00%0.00%00:00:2222.0930.00%
Tsync.sharethis.com12400.00%0.00%100.00%00:00:001360.00%
Tads.yahoo.com11850.00%0.00%100.00%00:00:001690.00%
Tadv.magna.ru11760.00%0.00%100.00%00:00:003360.00%
T94.232.5.114:44311670.00%100.00%0.00%00:00:1111.4830.00%
T68.103.128.131:44321640.00%100.00%0.00%00:01:1272.2930.01%
T91.244.145.100:44311610.00%100.00%0.00%00:00:1111.2520.00%
T79.136.181.166:44311610.00%100.00%0.00%00:00:1111.4120.00%
T77.41.57.154:44311580.00%100.00%0.00%00:00:011.3740.00%
T218.150.109.241:44311570.00%100.00%0.00%00:00:1414.6280.00%
T178.46.167.98:44311560.00%100.00%0.00%00:00:1111.8430.00%
T88.206.85.87:44311550.00%100.00%0.00%00:00:1111.9870.00%
T67.209.94.57:44311550.00%100.00%0.00%00:00:077.5100.00%
T80.253.23.46:44311530.00%100.00%0.00%00:00:1111.4120.00%
T222.232.48.249:44311520.00%100.00%0.00%00:00:1414.6280.00%
T46.180.94.169:44311520.00%100.00%0.00%00:00:1010.9370.00%
T178.44.233.75:44311500.00%100.00%0.00%00:00:1111.3670.00%
T128.95.40.233:44311500.00%100.00%0.00%00:00:1010.9860.00%
T31.6.119.155:44311490.00%100.00%0.00%00:00:1010.9370.00%
T213.119.233.220:44311480.00%100.00%0.00%00:00:007490.00%
T144.118.110.204:44311420.00%100.00%0.00%00:00:077.5240.00%
T46.50.176.236:44311420.00%100.00%0.00%00:00:1111.8430.00%
T178.217.123.136:44311410.00%100.00%0.00%00:00:1111.4120.00%
T157.55.56.160:44311410.00%100.00%0.00%00:00:5252.3920.01%
T178.206.87.168:44311380.00%100.00%0.00%00:00:1111.4870.00%
T188.32.48.213:44311370.00%100.00%0.00%00:01:0161.4990.01%
T176.196.171.172:44311340.00%100.00%0.00%00:00:1111.4830.00%
T157.55.130.161:44311310.00%100.00%0.00%00:00:5252.6490.01%
T92.248.133.189:44311310.00%100.00%0.00%00:00:1111.8860.00%
T90.17.58.247:44311310.00%100.00%0.00%00:00:1111.3120.00%
T92.37.255.139:44311300.00%100.00%0.00%00:00:1111.2520.00%
T157.55.56.158:44311270.00%100.00%0.00%00:00:5252.4470.01%
T178.44.184.221:44311260.00%100.00%0.00%00:00:1111.4860.00%
T176.14.54.38:44311260.00%100.00%0.00%00:00:1212.0090.00%
T157.56.52.26:44311260.00%100.00%0.00%00:00:4343.0380.01%
T94.50.148.111:44311250.00%100.00%0.00%00:00:1212.0090.00%
T24.231.224.221:44311240.00%100.00%0.00%00:00:011.8760.00%
T178.204.103.129:44311210.00%100.00%0.00%00:00:1111.3670.00%
T46.23.150.57:44311210.00%100.00%0.00%00:00:1111.8860.00%
T157.56.52.32:44311150.00%100.00%0.00%00:00:4242.7440.01%
T157.55.130.154:44311140.00%100.00%0.00%00:00:5151.6430.01%
T64.4.23.145:44311100.00%100.00%0.00%00:00:4343.1870.01%
T91.190.218.125:4433940.00%100.00%0.00%00:00:4848.5760.01%
T91.190.216.125:4431310.00%100.00%0.00%00:00:1616.1930.00%
Tipv6.msftncsi.com3000.00%0.00%0.00%06:45:4424.344.4754.37%
Tcdn.api.twitter.com:443300.00%0.00%0.00%00:00:001370.00%
T129.21.52.110:443100.00%0.00%0.00%00:00:006290.00%
T87.68.21.207:443100.00%0.00%0.00%00:00:5959.4220.01%
TOTAL2.68K106.98M0.01%45.06%54.94%154:52:31557.551.9390.27%
AVERAGE02.11G136:08:54490.134.6310.23%
Generated by sarg-2.3.10 Apr-12-2015 on 15/Oct/2016-20:22